Musikbingo // Covers Edition

Verner & Vestergaard har altid været et par billige og dårlige kopier – og det tager de denne gang konsekvensen af og går linen helt ud. Derfor er temaet denne gang „Cover-versioner“ hvor der bliver taget livtag med nogle af musikhistoriens store hits, men nu i kendte og mindre kendte coverversioner – vi kommer hele spektret rund og lover en musikalsk fest af de helt store.

Underholdningen bliver desværre lige så plat, tåbelig og pinlig som den plejer at være – så sæt forventningerne lavt, regn med at kunne gå før tid og husk at dette er ikke er IKKE en god første date.
Men hvem ved måske ses vi alligevel – baren holder i hvert fald åbent!

En billet koster 60 kr. og der medfølger 3 bingoplader.

Arrangementet afholdes med unummererede siddepladser

Dato: tors 21 sep
Dørene åbner: 19:00
Showstart: 19:30
Forsalg 60,-
Strung Out [US] // Support: Belvedere [CA] // Fabled Mind [DK]
søn 27 apr
Dør 19:00
Show 20:00
225 DKK
Best of Bowie
fre 2 maj
Dør 19:00
Show 20:00
275 DKK
Nashville Nights: Boys Night Out
lør 3 maj
Dør 19:00
Show 20:00
220 DKK
Forældet webbrowser

Du besøger denne hjemmeside via en meget forældet webbrowser. Oplevelsen vil være forringet og visse funktioner virker muligvis slet ikke. Vi anbefaler at du i stedet besøger via en opdateret browser, såsom:

Richter · Telefonvej 16, 2860 Søborg · Find vej