Kontakt

Adresse

Telefonvej 16, 2860 Søborg
CVR Nr.: 39491621

Kontorets åbningstider

Mandag – Fredag 10.00-15.00

Hovednummer: 23 39 86 14

Produktion: 53 82 88 38

Send os gerne en mail, så din henvendelse havner det rette sted

For bookinghenvendelser: booking@richter-gladsaxe.dk

Spørgsmål vedrørende billetter: billet@richter-gladsaxe.dk

Produktion: maria@richter-gladsaxe.dk

Tekniske specifikationer- og spørgsmål: burger@richter-gladsaxe.dk 

Kommunikation og presse: line@richter-gladsaxe.dk

Vil du være frivillig: frivillig@richter-gladsaxe.dk

Generelle spørgsmål: info@richter-gladsaxe.dk

Ansatte

Spillestedsleder: Kristine Lewinsky Hald Foghmar, kristine@richter-gladsaxe.dk 

Kommunikationsansvarlig: Line Holm Christensen, line@richter-gladsaxe.dk

Teknisk Chef: Thomas “Burger” Buur, burger@richter-gladsaxe.dk 

Eventkoordinatorelev – produktionsansvarlig: Maria Larsen, maria@richter-gladsaxe.dk 

Ungekoordinator: Nicolai Hjerrild Nielsen, nicolai@richter-gladsaxe.dk 

Bestyrelse

Lars Bertolt Winther (Formand)

Sofie Posselt (Næstformand)

Søren Nabe-Nielsen

Julia Hunt

Sirid Sandsted

Marie Sofie Larsen

Natacha Voss

Bestyrelsen kan kontaktes via bestyrelsesformanden:
formand@richter-gladsaxe.dk

Tilmeld dig Richters nyhedsbrev

* indicates required
Metal Night X Horned Almighty // Detest // PitchBlack
fre 19 apr
Dør 19:00
Show 20:00
175 DKK
Cicci Landén & band [SE] // Support: The Harmony Aviators
lør 20 apr
Dør 19:00
Show 20:00
220 DKK
GRO // Rumpistol
UNGERABAT
fre 26 apr
Dør 19:00
Show 20:00
195 DKK
FRÄULEIN
UNGERABAT
lør 27 apr
Dør 19:00
Show 20:00
175 DKK
Forældet webbrowser

Du besøger denne hjemmeside via en meget forældet webbrowser. Oplevelsen vil være forringet og visse funktioner virker muligvis slet ikke. Vi anbefaler at du i stedet besøger via en opdateret browser, såsom:

Richter · Telefonvej 16, 2860 Søborg · Find vej